DENETİM HİZMETLERİNDE DEVİR TESLİM YAPILDI.

Denetim Hizmetleri Başkanımız İsmail YÜKSEKTEPE, 29.05.2015 tarihli ve 29370 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kararnameyle Bakanlığımız Müsteşar Yardımcılığına atandı. Denetim Hizmetleri Başkanlığı görevi için Başkan Yardımcımız Ertuğrul YILDIRIM görevlendirildi.

 

 

Denetim Hizmetleri Başkanımız İsmail YÜKSEKTEPE, 29.05.2015 tarihli ve 29370 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kararnameyle Bakanlığımız Müsteşar Yardımcılığına atandı. Denetim Hizmetleri Başkanlığı görevi için Başkan Yardımcımız Ertuğrul YILDIRIM görevlendirildi.

Yeni görevlendirmelerin Denetim Hizmetlerine ve Bakanlığımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Müsteşar Yardımcımız İsmail YÜKSEKTEPE’nin, Denetim Hizmetlerinden ayrılışı nedeniyle Denetim Hizmetleri çalışanlarına hitaplı veda mesajı aşağıdadır:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

2014 yılı Şubat ayında başladığım ve şeref ve gururla yürüttüğüm Denetim Hizmetleri Başkanlığı görevinden bugün (29.05.2015)  itibariyle ayrıldım.

Bakanlığımız 2011 yılında kurulan yeni bir Bakanlık. Denetim Hizmetleri Başkanlığı bu kısa sürede büyük atılımlar yaptı ve kurumsallaşmasını önemli ölçüde tamamladı. Sorunları aşarak hedeflerimizin büyük bölümünü gerçekleştirdik.

Denetim Hizmetleri Başkanlığı Denetçileri yalnız soruşturma yapan, yanlış bulmaya çalışan ve ceza öneren denetçi olma durumunu aştılar. Artık rutin denetimlerin ve soruşturmaların yanında, Bakanlığın daha iyi hizmet verebilmesi için öneriler geliştiren, mevzuat çalışmaları yürüten, proaktif bir şekilde çalışan, denetimlerin bilişim sisteminden faydalanarak etkin bir şekilde yapılması için proje geliştiren, rehberlik yapan bir denetim birimi oluştu. Engelli evde bakım ödemelerine yönelik denetim modülü oluşturulması, bilişim sisteminden faydalanarak sosyal yardımlar teftiş modülü oluşturulması, rehabilitasyon ve bakım merkezlerinde çalışan hizmet alımı personelinin ücret sisteminin yeniden düzenlenmesi, genel denetim raporlarına “iyi uygulama örnekleri” bölümünün konulması vb. çalışmalar bunlardan bir kaçı.

Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da, önemli bir ihtiyaç olan Denetim Grup Başkanlığını 2014 yılında oluşturduk ve Grup Başkanlığı Yönergesini çıkardık.

Söz konusu çalışmaları hep birlikte yaptık ve çok güzel işlere imza attık. Başkanlığımızda görev yapan Denetçilerin dayanışmasını görmek benim için ayrı bir mutluluk oldu. Ayrıca, Büro personelimizin fedakarca çalışması ve burada çalışanların yüksek kalitesi, denetim hizmetlerinin başarısında önemli rol oynadı. Başkan Yardımcılarımız başta olmak üzere, tüm Denetçilerimize, büro personelimize ve kat görevlisi arkadaşlarımıza özverili çalışmaları ve katkıları için teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da Denetim Hizmetlerinin çok daha iyi yerlere ulaşmasını, geçmişten daha güzel işlere imza atmasını görmekten sevinç ve gurur duyacağım. Kurumun daha iyi hizmet vermesi ve hedeflerimize ulaşma yolunda destek veren tüm arkadaşlarıma minnettarım.

Geride, yoğun ve verimli bir çalışma döneminin yanı sıra sağlam dostluklar kaldığını büyük bir mutlulukla görüyorum. Yazımın veda yazısı olarak da görülmesini istemiyorum. Bundan sonra da aynı Kurumda, Devletin şefkat eli olan Bakanlığımızın halkımıza daha iyi hizmet vermesi için birlikte çalışacağız. Bakanlığımız sosyal devlet olmanın gereği olarak kuruldu. Tüm dezavantajlı insanların yaşamlarını organize ederek ve korunmaya muhtaç kesimleri sahiplenerek, ürettiği hizmetlerin niteliği ve niceliği itibariyle kamu yönetimimizin en önemli Bakanlıklarından birisi ASPB’dir.

Tüm denetçilerimizden istirhamım, yaptıkları işlerde adaleti her zaman gözetme ve sorunun değil çözümün bir parçası olma ilkesini uygulamaya devam etmeleri…

Hepinize en kalbi dileklerimle selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


İsmail YÜKSEKTEPE
Müsteşar Yardımcısı